System umożliwia rozpoznawanie treści dokumentów dzięki funkcji OCR

  • opis funkcji OCR znajdziesz tutaj
  • filmik prezentujący praktyczne wykorzystanie funkcji OCR znajdziesz tutaj

 

Wdrożyliśmy mechanizm, dzięki któremu możesz zwiększyć skuteczność odczytu danych z faktur.

Aby uczyć system rozpoznawania należy podczas weryfikacji dokumentu:

  • zaznaczyć na obrazie faktury obszar, gdzie znajduje się dana informacja (w przykładzie poniżej zaznaczono numer faktury);
  • wybrać z listy atrybut, którego dotyczy odczytany ciąg znaków (w przykładzie poniżej kliknięto w atrybut „numer faktury”).

W efekcie w panelu bocznym odczytana wartość zostanie pobrana z zaznaczonego obszaru. Dodatkowo system będzie się sukcesywnie uczył z tego zaznaczania.

Funkcja uczenia dotyczy również tabelek na fakturze. Poniższy przykład pokazuje w jaki sposób szybko wprowadzić nazwę pozycji z faktury, przy okazji ucząc system.

W jaki sposób system się uczy? Dla każdego kontrahenta system gromadzi historię zatwierdzonych informacji (wszystkich, które są w panelu bocznym) i tą historię wykorzystuje podczas odczytywania kolejnych dokumentów. Im więcej będzie wartościowych danych w historii, tym skuteczniejszy będzie odczyt faktur. Na nowych dokumentach najważniejszą kwestią jest prawidłowe rozpoznanie danych kontrahenta, jak kontrahent jest odczytany poprawnie, wtedy system będzie korzystał z pełnej historii.

Jeżeli masz wątpliwości lub funkcja nie działa tak jak się tego spodziewałeś – przekaż nam swoje uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *