System umożliwia obieg dokumentów elektronicznych polegający na akceptacji dokumentów w grupie użytkowników.
W tym celu należy najpierw utworyć grupę użytkowników, którym w ramach funkcji obiegu dokumentów (workflow) możemy tworzyć w systemie zadania związane z akceptacją dokumentów.

WORKFLOW – umożliwia automatyczny przepływ dokumentów wewnątrz firmy i pozwala na pełną kontrolę przebiegu procesu obiegu poprzez wgląd w historię procesu dla danego dokumentu.

obieg dok. wf

Aby wejść do ustawień kliknij na pole z adresem email (prawy górny róg ekranu) i z menu wybierz: Ustawienia. Przejdziesz do strony z trafieniami aplikacji, które są podzielone na cztery sekcje, należy wejść w sekcję: Moja firma>Workflow, wcześniej należy dodać grupę/y.

workflow

W oknie procesy obiegu dokumentów należy zaznaczyć Workflow, a pojawi się klawisz Dodaj proces (należy w niego kliknąć).

dodaj proces workflow2

Klikamy w Zapisz. Proces obiegu dokumentów został dodany.

proces obiegu dok1

W przypadku, gdy w systemie pojawią się dokumenty spełniające kryteria workflow, zostanie wygenerowane zadanie dla grupy użytkowników. Zadania są widoczne po zalogowaniu w zakładce Kokpit>Przegląd > Zadania.

kokpit zadania

Po zweryfikowaniu dokumentu należy skierować go w kolejnym kroku „Do akceptacji”.

zadania akceptacja

Po kliknięciu klawisza Do Akceptacji  dokument zostanie przekazany do finalnej akceptacji odpowiedniej osoby-grupy.

proces akceptacji

Historię przebiegu akceptacji jesteśmy w stanie prześledzić z poziomu danego dokumentu, należy go odszukać i w prawym panelu (w widoku dokumentów – lista), u dołu strony pojawia się zakładka Historia procesu lub w Ustawienia>Moja firma>Zadania.

historia dok.

workflow. zadania

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *