W systemie istnieje możliwość rozliczenia kosztów pojazdu, które nie zostały wprowadzone do ewidencji środków trwałych. Aby dodać pojazd należy najpierw w zakładce Kartoteka > Pojazdy wybrać w lewym górnym rogu klawisz Dodaj, następnie po wypełnieniu wszystkich danych kliknąć klawisz Zapisz (zostało to szczegółowo omówione w zakładce Wprowadzanie pojazdów służbowych).

edycja pojazdu

Aby przejść do rozliczenia kosztów pojazdu należy wybrać zakładkę Rozliczenia>Kilometrówki. Dalej należy kliknąć klawisz Dodaj kilometrówkę, a następnie z menu rozwijanego wybrać pojazd i kliknąć klawisz „Utwórz”.

dodaj kilometrowke

utworz kilom

Wówczas system wygeneruje formularz, na którym należy wypełnić m.in. Rejestr przebiegu pojazdu (aby dodać dokument należy kliknąć w klawisz Plus) i Rejestr wydatków pojazdu, w skład którego wchodzą tylko pozostałe dokumenty kosztowe (Rozchód, Rozchód VAT).

kilometrowka formularz

Część rejestr pojazdu, wypełniamy dane, klikamy klawisz OK.

przebieg pojazdu

kilometrowka cz sr

Część wydatków pojazdu.

W rejestrze wydatków pojazdu nie można dodać dokumentu w tym momencie, należy w tym celu zapisać kilometrówkę i wprowadzić dokument, korzystając z zakładki Wydatki>Wprowadź dokument , rodzaj dokumentu>pozostały rozchód,

 

pozostaly rozchod wydatki

Po zapisaniu wydatku związanego z daną kilometrówka , wybieramy go z listy (dodaj).

rozrachunki kilom.

kilometrowka zapisz

Po wypełnieniu wszystkich pól należy zatwierdzić zmiany klawiszem Zapisz.

 

Po zapisaniu formularza w dalszej kolejności należy wystawić dowód wewnętrzny Wystaw DW.

wystaw dw

Opcja jest dostępna w podglądzie kilometrówki.

Po zapisaniu, dokument automatycznie pojawi się w zakładce Wydatki > Dokumenty oraz w zakładce Księgowość > Dowody wewnętrzne.

widok dw

Zapisz dokument.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *