W systemie szybkafaktura.pl jest możliwość wystawienia faktury UE (odwrotne obciążenie), w tym celu należy wejść w zakładkę Przychody>Wystaw dokument , i należy zaznaczyć kwadrat Faktura wewnątrzwspólnotowa, znajdujący się pod oknem rodzaj dokumentu (lewy górny róg faktury).

wewnwsp.

To spowoduje zmianę stawek Vat w kolumnie Stawka Vat % na opcję np. oo (odwrotne obciążenie), inne opcje to 0% , brak lub np.

Na wydruku faktury  ukaże się adnotacja (Do rozliczenia podatku VAT zobowiązany jest nabywca (odwrotne obciążenie), i informacja jakiej pozycji to dotyczy.

widok fa ue oo

Comments

 1. Paulina Maksymowicz

  Czy istnieje możliwość wyświetlenia oznaczenia PL przed numerem NIP w przypadku faktur UE? Niestety, nie znalazłam takiego ustawienia, a z tego, co wiem, przy FV wewnątrzwspólnotowych takie oznaczenie powinno się pojawiać (nie występuje przy oznaczeniu faktury jako wewnątrzwspólnotowej)? Z góry dziękuję za odpowiedź!

 2. Ariel Wrzos

  Dla potomnych. Należy skontaktować się z działem obsługi tel. 58 732 79 36 i poprosić o zmianę nr NIP na europejski z PL na początku.

  Pozdrawiam

  1. admin Article Author

   Witam,
   W momencie ustawienia waluty system automatycznie pobierze wartość kursu i dokona stosownego przeliczenia.
   W razie dalszych niejasności proszę o kontakt bezpośrednio z Biurem Obsługi Klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *