Aby wystawić fakturę korektę, należy wejść w zakładkę Przychody>Dokumenty lub Kokpit>Dokumenty (wybrać odpowiedni dokument, który chcemy skorygować) i w prawym pasku            w Opcjach najechać myszka na Wystaw korektę.

korekta2

To spowoduje, że w widoku faktury, w jej środkowej części, pojawią się dodatkowe kolumny o nazwie: Stan przed korektą, Stan po korekcie oraz Korekta.

korekrka fa

W przypadku korekty „zerującej” całą wartość sprzedaży należy w tabeli „stan po korekcie” zmienić ilość na „0”.
W przypadku korekty zwiększającej wartość sprzedaży należy w kolumnie ilość lub „cena przed rabatem” wpisać prawidłową liczbę.

Przed zapisem dokumentu należy pamiętać aby uzupełnić pole Przyczyna korekty.

Jeśli formularz został uzupełniony, zapisujemy dokument klawiszem Zapisz.

Wtedy w systemie pojawi się (dla danego kontrahenta) lista faktur, łącznie z tą korygowaną.

widok po korekcie

Comments

 1. Cyprian

  Ciągłe zmiany w aplikacji powodują niejednokrotnie utrudnienia w użytkowaniu. Dzisiaj, ku mojemu zdziwieniu, nie mogłem edytować wystawionej korekty do faktury. Brak przycisku „zapisz”, jak ma to miejsce przy edytowaniu zwykłej faktury, uniemożliwił mi to. Miałem nadzieję, że w tym artykule pomocy odnajdę, gdzie autorzy ukryli owy przycisk, lecz myliłem się. Niestety nie mogę się też dodzwonić do biura szybkiej faktury, by uzyskać pomoc. Pozdrawiam administratorów.

  1. admin Article Author

   Panie Cyprianie, nie mógł się Pan dodzwonić ponieważ nasze biuro pracuje od godziny 8:00. Rekomendujemy dzwonić po tej godzinie. Proszę o pozostawienie swojego numeru telefonu a oddzwonimy do Pana.

 2. hania

  Proszę o informację jak zrobić pomniejszającą korektę do zaliczki.
  W programie jest tylko korekta do faktury rozlicząjacej zaliczkę.Ja muszę wystawić najpierw korektę pomniejsząjacą kwotę do zaliczki i dopiero fakturę końcową.
  Proszę o pomoc.

  1. admin Article Author

   W chwili obecnej nasza aplikacja nie ma takiej funkcji. Istnieje możliwość edycji fv zaliczkowej, ale w przypadku korekty do fv zaliczkowej należy taki dokument wystawić poza systemem.
   Taka funkcjonalność jest w planach, jednak nie potrafię określić orientacyjnego terminu jej wdrożenia.
   pozdrawiamy
   Biuro Obsługi Klienta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *